زندگی خصوصی آقای میم

زندگی خصوصی آقای میم

یک دانشجوی زبان وادبیات انگلیسیِ سابقا "معلوم الحال"

ترم ۵

يكشنبه, ۱۷ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۳۱ ب.ظ

kheili khoon

این ترم هم گذشت ...هر چند سخت و تلخ :)

خیلی وقته ننوشتم. خیلی چیزا هست که باید بگم اما واقعا نمی دونم چجوری بگم! واقعا بی حوصله شدم! در ثانی "فن بیانم" هم به شدت داغونه، فلذا فعلا سگوت میکنم و از ترمی که گذشت و امتحاناتش میگم. سوتی ها و خاطرات بمونه برای بعد (این یعنی ممکنه هیچی نگم راجع بهش :دی).


این ترم ۲۲ واحد داشتم و برام یجورایی مثل ترم دو بود! هر چند ترم دو حجم درس ها کمتر بود و بیشتر عمومی گرفته بودم و این ترم درس های مردافکن تخصصی که ۳ واحد عمومی (که بحمدلله دیگه تموم شدن رفتن پی کارشون) زده بودم تنگش برای بالا بردن معدل:


۱. ادبیات آمریکا American Literature: نمره ۱۸

این درس رو من با ورودی های ۹۲ (به عبارتی سال بالایی هامون) برداشتم. تنها گروه زبانی که فقط دختر دارن! یه پسر داشتن که به دلیل مشکلات اخلاقی الان با ما و سال پایینی هامون (ورودی ۹۴) مشغول طی کردن پله های ترقی هستش! تنها کسی که توی کلاس لکچر داد من بودم. فقط یک جلسه غیبت داشتم. کلی هم دختراشون اذیتم کردن و فحش و بد بیراه بهم دادن که "چرا با گروه خودتون درس بر نمیداری؟" و "باز این اومد" و "چطوری مردنی؟". اما در اوج ناباوری ۱۷ گرفتم. اعتراض کردم که شد ۱۸. اما من توقع ۱۹.۵ یا ۲۰ داشتم چون علی رغم نصف روز وقتی که برای این درس داشتم و اینکه دو ساعت بعدش هم امتحان انقلاب داشتم کلی خونده بودمش اما چه کنم که استاد گفتن خیلی کلی به سوالات جواب دادی و از جزپیات چیزی نگفتی :-/ اخه با ۹۰ دقیقه وقت من دیگه چقد باید مینوشتم؟! تازه خوبه تمام چیزایی که نوشته بودم واو به واو از حرف های استاد سر کلاس بود و جزوه ای که داده بودن.


۲. اساطیر یونان و روم Greek-Roman (classical) Mythology: نمره ۱۷.۵

نمرات این درس لعنتی (!) دو روز بعد از انتخاب واحد توی سیستم اومد و به طبع هیچ فرصتی برای اعتراض نبود. اون روز ما استاد رو دیدیم و گفتیم که استاد نمرات رو نمیخواید بزنید؟ گفت که من دو روز پیش نمرات رو وارد سیستم کردم! حالا نگو استاد نمرات رو وارد لیست خام کرده (که فقط برای خودش قابل رویت هستش)‌. اون باید نمرات رو توی لیست موقت و لیست نهایی هم وارد می کرده که این کار رو انجام نداده بوده. حالا سایت اساتید هم بسته شده و ما دست به دامن مدیر گروه شدیم. بنده خدا زنگ زده به اینور اونور تا نمرات رو خودشون وارد سیستم کردن! با وجود جواب دادن به کل سوالات، توقع نمره خیلی بالاتری رو داشتم و نفهمیدم که چرا همچین نمره مزخرفی رو بهم داد :-| تازه خوبه مثل بقیه سر کلاس اینقدر اذیتش نکردم و همش سرم توی گوشیم باشه! 


۳. اصول و روش تحقیق Research Methodology: نمره ۱۹

این درس که از اول ترم پدر بزرگوارم رو جلوی چشمم اورد. به لطف استرس فراوان و بخاطر اینکه دو کلمه رو توی یک سوال تشریحی ننوشته بودم و فقط بهشون اشاره کرده بودم ۱.۵ نمره ازم کم شد :-! و شدم ۱۸که به لطف ۱ نمره ارفاق عمومی نمرم به ۱۹ رسید! به جرات میتونم بگم هیچ کس مثل من توی ترم برای این درس زحمت نکشید (یاد حرف مجید توی بفرمایید شام افتادم! خخخخ) وقتی پروپوزال بقیه رو میخوندم اصلا میدیدم که هیچ گدوم از اصول رو رعایت نکردم و استاد هم گفته بود که این ترم واقعا خیلی بهتون اسون گرفتم و سعی کردن نمراتتون رو بهتون بدم. با این حال بازم عده ای افتادن :-|‌ علی ای حال پروپوزالم انتخاب شد به عنوان یه طرح پژوهشی و قراره که استاد برای داوری اولیه به دانشگاه ارائه کنه. امیدوارم که بتونم مقاله رو چاپ کنم و بتونم باعث افتخار خانوادم بشم.


۴. انقلاب اسلامی: نمره ۲۰

این درس که دیگه هیچی :)‌ با درس ادبیات آمریکای جنایتکار توی یک روز بود و هیچی نخونده بودم. با یه نمونه سوال و علی رغم بی خوابی خوندم و وقتی سر جلسه امتحان سوالات رو دیدم برق از چشمام پرید! :) دم استاد گرم ۲۰ شدم و معدلم یخورده بالاتر رفت.


۵. ترجمه آثار اسلامی۲ Translation of Islamic Texts II: نمره ۱۸.۵

این درس رو هم من با ورودی ۹۲ گرفتم. کورس اولش رو هم پارسال پاس کرده بودم. کلا آدم بدشانسی هستم. ۱۰۰ دقیقه وقت و ۵ متن سنگین غیراسلامی (!)‌ :) با یه دیکشنری مزخرف فارسی که گردنم رو خورد کرده بود! من تند تند نوشتم و ورقه م رو تحویل دادم که وقت تموم شد! دخترا صداشون در اومد که وقتش کمه! مراقب محترم هم گفتن استفاده از دیکشنری موبایل آزاده! ۲۰ دقیقه دیگه من بهتون وقت میدم. دخترام هی چونه میزدن که نه ما حداقل ۳۰ دقیقه وقت نیاز داریم! نمی دونم اخرش چی شد اما واقعا حرصم گرفت. میمرد زودتر میگفت میخواد وقت بده؟! مردک .... :| اینجوری من بیشتر میتونستم روی ترجمم وقت بزارم. تازه پدرم در اومد بس که دنبال لغت گشتم و چیزی پیدا نکردم توی دیکشنری. خلاصه استاد گفتن نمرم، نمره دوم یا سوم بعد بعد نمره ۲۰ خانم نون.


۶. داستان کوتاه Short Story: نمره ۱۸

این درس رو هم که نگید! با سخت گیر ترین استادمون داریم. مدیر گروه سابق! کلا درس های نوشتنی مال ایشونه. فقط باید مقاله بنویسی براش! این ترم هم ۵ داستان و ۵ Essay‌در ۱۰۰ دقیقه. هر چند ایشون به قول خودشون به خودش هم ۲۰ نمیده اما از نمرم راضیم چون میدونم سقف نمره ش همین ۱۸ ۱۸.۵ه.


۷. زبان دوم - فرانسه ۲ French Language: نمره ۲۰

در کمال ناباوری نمره این درس حرصم رو درآورد. من با وجود اونهمه فعالیتم سر کلاس شدم ۱۹ و کسی که هنوز بلد نیست از روی لغات روخونی کنه ۱۹.۷۵! بچه ها گفتن شاید ایشون خرخونی کرده و زود قضاوت نکن. اما باید بگم که اون خانوم بغل من نشسته بود و ورقه ش سفید سفید بود :-| اینقدر گفت کی استاد میاد کی استاد میاد که مراقب دعواش کرد (استاد از ترم قبل گفته بود که من سر هیچ کدوم از لسات امتحانیم نمیام!). اونم اشک ریخت و یه نامه (مطابق معمول)‌ زیر ورقه ش نوشت و با سوء استفاده از دخترونگیش نرمه ش رو گرفت. به هر حال بعد از چند روز گفتن استاد یک نمره به همه داه. خوشحالم لااقل باز معدلم یخورده رفت بالا.


۸. سیری بر تاریخ ادبیات ۱ A Survey in English Literature I: نمره ۱۷.۵

این درس ۴ واحدی کمرم رو شکست. هیچی نخونده بودمش و واقعا بابت نمره ش هم شرمنده استاد شدم چون وقتی من رو دید گفت این نمره رو از تو توقع نداشتم و کلی هم ههت ارفاق کردم که معدلت خراب نشه! امیدوارم ترم بعد گند نزنم.


۹.کلیات زبانشناسی ۲ Linguistics II: نمره ۱۸.۵

نمرات این درس یک ساعت قبل از نمره درس روش تحقیق وارد شد و مسقیما ثبت نهایی شد! در طول ترم استاد اصلا درست و حسابی درس نداده بود و سوالاتش رو هم داده بود شوهر گرامیشون طرح کنن و ایشون هم از جاهایی سوال درآو‌رده بودن که اصلا تدریس نشده بود!‌(این زوج زبانی هستن و هر دو دکتر!*). خلاصه نمرات این درس اعصاب همه رو حسابی بهم ریخت.


۱۰. ورزش ۱ (تربیت بدنی ۲): نمره ۱۹

از این درس هیچی نگم بهتره! فقط بگم که سه شنبه ها بچه های اتاق شاهد بودن که من چی میکشم! یک استرسی داشن مبابت این درس نچسب که نگووو! سه شنبه ها ناهار نمیخوردم که بتونم بدوم! خلاصه دم استاد گرم که با این نمره ش ما رو شرمنده زن و بچه نکرد :))) امیدوارم با این نمره دیگه با عالم ورزش خداحافظی کنم و وزارت فخیمه علوم دیگه درسی به اسم ورزش رو توی چارت ارشد و دکتراش نگنجونه!


در هر صورت این ترم تموم شد و من با ۲۲ واحد تونستم معدل برسونم به ۱۸.۵۵ (که البته ازم عدل ترم قبلم ۰.۰۸ کمتره! و به نوعی برام شکست محسوب میشه چون میخواستم این ترم هم مادرم رو خوشحال کنم) و معدل کلم رو هم به ۱۸.۱۷ برسونم. امیدوارم ترم بعد بتونم معدلم رو بهبود ببخشم چون تاثیر مثبتش برای ارشد قابل چشم پوشیدن نیست. در ضمن نیاین بگین ایشش این چه نمره هاییه و مثل دخترا حرص نمره رو میزنی و خیلی خر خونی :) با تچکر 


* توی عالم زبان چه در داخل و چه در خارج ما زوج زبانی زیاد داریم. 

+ تصویر هم از وب خانم دکتر میم. دزدیده شد! امیدوارم ما رو ببخشایند :)

 Post's picture retrieved from life fragrance of Lady Mim

 • میم. الف.

نظرات  (۷)

آفرییین 
شیرینیش کو ؟ 
پاسخ:
مگه همچین نمراتی هم شیرینی میخواد؟ :)
خودم عکس رو از نت برداشتم :))) دزدی حساب نمیشه این نوش جونتون 
پاسخ:
پس نوووش می کنیم :)
آدرس بدین بریم بسشتر بدزدیم! (آ[ه میدونید هر چی عکس خوشگله مال دختراست معمولا! پسرام همه سیگاربه دست و ...)

سلام برتو ای مایههههه یییی نننننگ  اه اه اه چه وضعشه بابااااا چرا انقدر نمره هات پایینهههه؟ایشششش تو مایه ننگ جامعه ی زبانی من سن تو بود ۲۰ می گرفتم ۱۹ چیه!(معدلم هم اصلا ۱۴/۳۳نشده خخخخخخ)اصن من حسود نیستمااااا 😁😁😁😁
آفرین 
تبریک می گم. بشین فقط زبان عمومی بخون که امسال بزنی تو گوش ارشد.مطمئنم سراسری خوب میاری همین سال اولی.تهران نیاری شیراز یا فردوسی رو میاری....
پاسخ:
D-:
اصلا امیدی به قبولی نیست :-)
یکم ازین حس درس خوندنت به ما قرض بده آقا معلوم :)
به سوال از چه ترمی میشه واسه ثبت نام ارشد اقدام کرد ؟
پاسخ:
دنبال یه دلیل باشید برای درس خوندن. خوشحالی پدر، مادر یا هر چیز دیگه ...
تازه من الان دیگه هیچ حس و حالی نسبت بخ درس ندارم :)
برای ثبت ارشد توی هر ترمی میتونید تبت نام کنید و شرکت کنید :) اما به صورت آزمایشی. یعنی شما پول میدین اما اگه حتی رتبه یک هم بشین نمی تونید برید چون مدرکتون (کارشناسی) رو نگرفتید. ولی از لحاظ قانونی ترم 7 و 8 که باشین میشه دیگه. یعنی جوری که شما در شرف فارغ التحصیلی باشین یا اینکه فارغ التحصیل شدین.
 • دریا _ گاه نوشته های من
 • نمرات عالی
  تبریک میگم
  پاسخ:
  مرسی خانم معلم
  آفرین معلوم چه درس خونی :)
  تبریک بابت معدلت

  عاغا اجازه هست من ایده ت رو بدزدم و ی چنین پستی از ترم قبلم تو وبلاگم   بذارم؟؟؟؟
  پاسخ:
  مرسی
  اینکه ایده نیست دیگه. یه چیز روتینه! :) 

  * کامنت دون وبت مشکل داره! 
  سلام 
  ‌ممنونم:) 
  شما خوبید ؟خوش میگذره ؟
  پاسخ:
  سلام
  شکر خدا .. دعاگوتون هستیم :)
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی